poniedziałek, 25 stycznia 2016

Jak wyłączyć żółty pasek Chrome w Windows XP i Vista z komunikatem o braku zgodności...?  Wraz z kolejną aktualizacją przeglądarki Chrome(do v. 48) na systemach Windows XP oraz Windows Vista jej użytkownicy dowiedzieli się, że "Google Chrome wkrótce przestanie aktualizować się na tym komputerze, bo nie będzie już zgodny z Windows XP ani Windows Vista". Od kwietnia kolejne aktualizacje przeglądarki nie będą już obejmowały tych systemów.

  Google zapowiadało nadchodzące zmiany, ale niestety tylko na swoim anglojęzycznym blogu. Pojawienie się żółtego paska z komunikatem wywołało falę niezadowolenia wśród wiernych użytkowników Chrome'a na starych systemach.

  Przeglądarka Chrome nadal będzie działać po 04.2016, lecz nie będzie aktualizowana. Sam system Vista jest jeszcze wspierany przez Microsoft do kwietnia 2017 roku. XP to już zabytek. Najnowsze systemy operacyjne można zakupić bezpośrednio u partnerów Microsoft . 

  Czy można wyłączyć żółty pasek z komunikatem o nadchodzącej zmianie i braku zgodności z systemami XP i Vista?
   Oficjalnie - nie. Brzydki pasek musi zostac.
   Zwróćcie uwagę, że zakrywa on niektóre istotne pola i ogranicza funkcjonalność.

    Jak usunąć komunikat "Google Chrome wkrótce przestanie aktualizować się na tym komputerze, bo nie będzie już zgodny z Windows XP ani Windows Vista"?

  1. Na pulpicie Windowsa kliknij prawym klawiszem na ikonę (skrót) Chrome.
  2. Z menu wybierz Właściwości
  3. W zakładce Skrót znajdź pole Element docelowy
  4. "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" 
  5. dodaj do niego --disable-infobars, aby cała komenda wyglądała tak: "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-infobars
  6. Zapisz.

   Miejcie świadomość, że to wyłącza wszystkie istotne komunikaty, w tym i te o różnego typu zagrożeniach. Nie jest to sposób rekomendowany przez Google!

  13 komentarzy:

  1. Dzięki, działa wspaniale ;)

   OdpowiedzUsuń
  2. Działa i to skutecznie! Trzeba tylko pamiętać o spacji
   "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"(tu spacja)--disable-infobars

   OdpowiedzUsuń
  3. nic to nie daje żadna spacja i w ogóle , na pewno nie jest to metoda , może komuś podeszła ale u mnie też nie działa a kombinuje jak umiem .... Bolo

   P.s. czyli mało umiem albo umiemy ....?!

   OdpowiedzUsuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń
  5. U mnie metoda działa na XP i Vista lecz tylko spod ikony, w której zostały zmienione właściwości. Zakładki z Chrome na pulpicie niestety wyświetlają ten żółty pasek. Również uruchamianie przeglądarki przez inne programy wywołuje ten komukikat na żółtym tle.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. ..tak to prawda u mnie też tak jest ale to nie jest to ...pozdr.

    Usuń
  6. U mnie metoda działa na XP i Vista lecz tylko spod ikony, w której zostały zmienione właściwości. Zakładki z Chrome na pulpicie niestety wyświetlają ten żółty pasek. Również uruchamianie przeglądarki przez inne programy wywołuje ten komukikat na żółtym tle.

   OdpowiedzUsuń
  7. .chyba nie ma mądrych na ten problem ..wójek google pomyślał i zrobił ...nie obejdzie tego ....Pa Ka

   OdpowiedzUsuń
  8. Działa doskonale, wystarczy przerobić wszystkie skróty w ten sposób, wielkie dzięki dla Autora, thx :-)

   OdpowiedzUsuń